Pracownia stoi przy ulicy Łozińskiej 8 we wsi Pruszowice, gmina Długołęka. To niecały kilometr od granicy miasta Wrocław.

Dom i pracownia stoją na skraju lasu, w pogodne dni można wyjść na spacer. W okolicy jest kilka stawów, a przy jednym z nich prowadzona jest rodzinna restauracja. Z właścicielami można się też umówić na wędkowanie. We wsi otwarty został sklep spożywczy, jest też niewielki kościół i plac zabaw z boiskiem do piłki nożnej i koszykowej. Niedaleko działa także ośrodek jeździecki, a w zimie istnieje możliwość jeżdżenia na biegówkach albo łyżwach (jeśli pogoda pozwoli).

W naszym ogrodzie znajduje się zadaszony stół i ławy (dla około 100 osób) oraz miejsce na ognisko.

Pracownia stanowi północną część budynku domu. Mieści około 10 osób – w przypadku, gdy warsztaty są organizowane dla większej ilości osób i jest ładna pogoda, zajęcia przenosimy do ogrodu. Do wypału ceramiki używamy pieców: elektrycznego, raku, na drewno, neolitycznego (pit-fire).

Na czas plenerów oraz warsztatów weekendowych udostępniamy dwa pokoje dwuosobowe i dwa pokoje jednoosobowe. W przypadku, gdy przyjeżdża więcej chętnych, organizujemy dodatkowe miejsca do spania na poddaszu. Pościel, prześcieradła, ewentualnie dodatkowe koce są na miejscu. Dla poszukiwaczy przygód zapewniamy  w ogrodzie miejsce pod namiot.

We wsi obok kościoła kilka razy dziennie zatrzymuje się autobus nr 934. Rozkłady można sprawdzić na stronach: www.jakdojade.pl oraz www.wroclaw.pl/linia-934-wroclaw. Przystanek docelowy nazywa się Pruszowice Wieś. Mimo to najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód albo rower. Do centrum miasta można dojechać autem w 20 minut, rowerem – w około 45 minut. Na lotnisko jedzie się około 25 minut.

Zapewniamy miejsce na zaparkowanie samochodu.

Od strony miasta dojeżdża się do nas przez Psie Pole i Zakrzów, wzdłuż ulicy Bora-Komorowskiego, a następnie Okulickiego. Do Pruszowic można również dojechać prosto z autostrady/obwodnicy – korzystając ze zjazdu z Łącznika Długołęka na skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego.

Niezależnie od tego, czy dojeżdża się z Zakrzowa czy z autostrady, tuż za skrzyżowaniem Łącznika z ulicą Okulickiego należy skręcić w lewo. Na rozdrożu znajduje się zielona tablica z napisem „Pruszowice 1”. To już ostatnia prosta – po niecałym kilometrze wjeżdża się do wsi, a pierwszy budynek po lewej tuż za ścianą lasu to nasza Pracownia.