Każdego roku w sezonie letnim organizujemy plenery ceramiczne.

Co to jest plener ceramiczny?

Jest to wyjazdowy warsztat ceramiczny, który trwa 7 dni i odbywa się w naszej Pracowni. Codziennie przez cały tydzień organizujemy zajęcia z ceramiki, na których uczymy lepienia, toczenia na kole, szkliwienia, wypalania.

Dla kogo?

Dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Jak wygląda dzień na plenerze?

Zazwyczaj o godzinie 9:00 spotykamy się na tarasie, żeby pod przewodnictwem Uli ćwiczyć chińską gimnastykę qigong. Po ćwiczeniach, około godziny 9:30 siadamy do śniadania. Po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia w pracowni. Jeśli pogoda sprzyja, przenosimy się do ogrodu. W międzyczasie można częstować się kawą, herbatą lub innymi napojami. O godzinie 17 ponownie spotykamy się przy stole. Po obiedzie wracamy na zajęcia. O godzinie 20 zamykamy pracownię. Jeśli są chętni, wychodzimy na wspólne spacery lub robimy ognisko w ogrodzie. Czasami oglądamy filmy w domowym kinie lub po prostu rozmawiamy i odpoczywamy. Jeśli ktoś ma ochotę spędzić czas samotnie, bez problemu znajdzie dla siebie miejsce w domu, w ogrodzie lub w okolicy.

Jak wyglądają noclegi?

Mamy dostępne dwa pokoje dwuosobowe i dwa pokoje jednoosobowe. W przypadku gdy na plener przyjeżdża więcej chętnych, organizujemy dodatkowe miejsca do spania na poddaszu. Pościel, prześcieradła, ewentualnie dodatkowe koce są na miejscu. Łazienka znajduje się w korytarzu. Z każdego pokoju można wyjść na balkon. Dla poszukiwaczy przygód zapewniamy miejsce pod namiot w ogrodzie.

            Jakie podajemy jedzenie?

Zazwyczaj serwujemy dania wegeteriańskie: różnego rodzaju pasty do kanapek, sałatki, jajka, sery, ryby, warzywa, owoce – ale nie jesteśmy restrykcyjni i czasami podajemy także mięso. Staramy się używać produktów ekologicznych (jajka, ser i warzywa kupujemy w gospodarstwie we wsi).

            Gdzie odbywa się plener?

Sprawdź nasz adres i wskazówki dojazdu w zakładce Miejsce